fbpx

Świetlica w Koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim

25.10.2021

25 października 2021 nastąpiło oficjalne otwarcie pawilonu dziecięcego w Koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Chałubińskiego 7.

Znalazły się w nim m.in. nowe komfortowe sale dla dzieci i rodziców, specjalistyczny sprzęt, także ten zakupiony przez WOŚP oraz kolorowa świetlica w całości wyposażona dzięki Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA.

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom naszej fundacji zakupione zostało m.in. nowe mebelki, niezbędne wyposażenie, TV + konsola Playstation i zabawki.

Nasi wolontariusze dowieźli także książki, gry i materiały papiernicze do świetlicy szpitala.

Drukarnia Perfectcolor, która przygotowała projekt graficzny oraz okleiła ściany świetlicy, nadała całości baśniowy klimat.

Mamy nadzieję, że dzieciom czas mniej będzie się dłużył i chociaż na chwilę będą mogły zapomnieć o chorobie i o tym, że są w szpitalu.

Pandemia pokrzyżowała wiele planów (w tym i nam), a mnóstwo osób ucierpiało z jej powodu, ale najbardziej chyba w tym wszystkim żal nam było chorych dzieci, które w tym okresie trafiły do szpitala z totalnym zakazem odwiedzin dla ich rodzin i bliskich.

Dlatego taka świetlica wyposażona m.in. w konsolę do gry w Playstation, mebelki, gry i książki dla najmłodszych wydała nam się pięknym pomysłem, a dzięki prywatnym sponsorom oraz darom wolontariuszy naszej fundacji, mógł on zostać zrealizowany.

Na zdjęciach widać, że montaż takich urządzeń, to nie tylko praca, a każda okazja jest dobra żeby pograć sobie na Playstation, bez względu na wiek graczy.

Po raz kolejny dziękujemy firmie PROFIX z Czosnowa za ufundowanie książek do świetlicy na kwotę 10 000 zł, którą podzieliliśmy na pół z Domem Dziecka w Świdwinie i przy okazji również firmie PROKMET Sp. z o.o. z Koszalina za zorganizowanie całej akcji z książkami i wyznaczenie Fundacji MAGIA jako jej beneficjenta.

Dziękujemy naszym darczyńcom oraz wolontariuszom fundacji MAGIA za wkład finansowy, potrzebny do realizacji tego projektu i zaznaczamy, że pieniądze na ten cel pochodziły z ich prywatnych zasobów, a nie z konta fundacji.