fbpx

Magia Rocka

09.06.2017

Mała Pola, której zadedykowana została zbiórka Magia Rocka, już niedługo będzie mogła cieszyć się sprzętem, który znacząco ułatwi jej życie. Wszystko dzięki muzyce i dobrym sercom osób, które 9 czerwca odwiedziły JazzburgerCafe. Dochód z licytacji wyniósł 16 950 zł i 1 gr!

Cegiełka wstępu na koncert Magia Rocka, która odbyła się pod auspicjami Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA kosztowała 25 złotych, ale wiele osób zdecydowało się kupić ją za większą kwotę. Zysk z samych biletów wyniósł 5460,01 zł. Pracownicy JazzburgerCafe przekazali słoik ze spontanicznej zbiórki zorganizowanej przez Bacteryazz na kwotę 750 zł. Firma Exec przekazała w gotówce 800 zł, a z licytacji udało się uzyskać 9940 zł i 50 euro.

Licytację poprowadził niezawodny i charyzmatyczny Daniel Zmitek, przekonując do zakupu nie tylko dzieł sztuki czy cennych płyt, ale także przedmiotów tyle wartościowych, co zaskakujących. I nie za małe kwoty. Lizak o kultowym smaku coli został sprzedany za 650 zł, potencjalnie wygrany kupon Lotto za 500 zł, a długopis, którym bliżej nieznana osoba podpisała… własne wypowiedzenie pracy – 400 zł. Najdroższy okazał się obraz Krzysztofa Rećko-Rapsy, który został kupiony za 1000 zł. W puli znalazły się też m.in. grafiki przekazane przez Cukina, Macieja Mazurkiewicza z firmy Druklin, koszulki i kubki.

Całkowity dochód z aukcji przeznaczony będzie na leczenie czteroletniej Poli, podopiecznej Fundacji MAGIA. Dziewczynka zmaga się z zespołem Westa, głębokim niedosłuchem oraz zanikiem nerwu wzrokowego. Pieniądze umożliwią zakup sprzętu ułatwiającego transport oraz codzienność dziecka. To między innymi specjalny fotelik samochodowy dla osoby niepełnosprawnej, który dzięki specjalnej konstrukcji „rośnie” razem z dzieckiem, pionizator, który ma ułatwić Poli utrzymywanie pozycji wyprostowanej oraz ortezy.

Zbiórkę uprzyjemniły koncerty trzech znakomitych koszalińskich zespołów rockowych, które bez wahania zgodziły się wziąć udział w akcji – Woodland Spirit (gitarzysta zespołu, Michał Goldfarb był pomysłodawcą imprezy), Oil Stains i Bacteryazz. Kolejna Magia Rocka za rok!

Źródło: Prestiż Magazyn Koszaliński 4.07.2017